Posted on: 18 listopada 2021 Posted by: Redakcja Comments: 0

Opis chorych, którzy zgłaszają się do ortopedów w ośrodku Sports Medic wskazuje na to, z jakimi przypadkami chirurdzy oraz ortopedzi mają w takiej placówce kontakt. Każdy przypadek medyczny jest inaczej postrzegany, także w obrębie jednej specjalizacji, w związku z tym też eksperci medyczni do każdego pacjenta podchodzą indywidualnie. Ortopedia Wrocław przyjmuje bardzo często chorych, jacy: przeszli przez uraz układu ruchu, skarżą się na bóle kręgosłupa i kostno – stawowe, czują ból podczas chodzenia, mają problemy z ruchomością kończyn i stawów, chcą zdiagnozować własne dziecko pod względem wad postawy, zmagają się z osteoporozą lub reumatyzmem, a także mają zaburzenia czucia.

Dokładny cennik świadczeń razem z informacjami do zarejestrowania umieszczone są na stronie internetowej placówki. Przyjmowane są zarówno dzieci, dorośli, jak i osoby starsze. Do poradni kierują się osoby z dysfunkcjami ruchu, nabytymi albo wrodzonymi. Najczęściej do placówki kierują się chorzy ze zmianami zwyrodnieniowymi kręgosłupa lub dużych stawów.

Mają oni często takie objawy jak: spora bolesność, ograniczenie ruchów, rwa kulszowa, zespoły korzeniowe aż po niedowłady kończyn. Kiedy to tylko możliwe, realizowane jest leczenie zachowawcze. O ile z kolei pojawi się konieczność zabiegu operacyjnego, to również jest wykonywany w podanej placówce. Stosowane mogą być metody inwazyjne, jak i mało inwazyjne. Ortopedzi są świadomi, jak ważne jest kompleksowe nastawienie do chorego. Jeżeli będzie to niezbędne, skierują chorego na wizytę do lekarzy z pozostałych dziedzin.

Wykwalifikowani specjaliści podnoszą systematycznie kompetencje i nie jest dla nich skomplikowane zajmowanie się skomplikowanymi pacjentami. W Sports Medic podejmowane są operacje dotyczące traumatologii. Inne elementy oferty to: konsultacje przez telefon, konsultacje specjalistyczne w zakresie ortopedii sportowej, zabiegi chirurgiczne kolan, barku, ręki, stawu skokowego, stopy, USG narządu ruchu, kompletna diagnoza bądź wdrażanie indywidualnego procesu usprawnienia układu ruchu.