Posted on: 20 października 2021 Posted by: Redakcja Comments: 0

Schorzenia sezonowe bodaj w największym stopniu doskwierają wszystkim. Z pewnością okres jesienno-zimowy daje o sobie znać, kiedy dostrzegamy pierwsze objawy. Katar, ból głowy, gardła, gorączka to sztampowe symptomy przeziębienia, ale i grypy, jakich nie znosimy, zwłaszcza jesienią. Jest kilka wypróbowanych sposobów na to, aby ustrzec się tych niedogodności. Przede wszystkim należyta dieta bogata w warzywa i owoce, w których znajdują się naturalne składniki i witaminy. Nie należy także umyślnie wspominać o tym, iż należy się adekwatnie ubierać do każdej sytuacji, nawet, jeżeli za oknem słońce, należałoby wziąć pod uwagę, iż październikowe, listopadowe lub nawet grudniowe słońce bywa zdradliwe.

Jeżeli nie da rady zażywać witaminy w naturalnej postaci można uzupełniać niedobory szczególnymi środkami dostępnymi w każdej aptece bez recepty. Szczepienia w pewnych momentach również są nadzwyczaj porządnym sposobem na zapobieganie chorobie, która potrafi wykluczycie z życia parę dni, spędzonych na niezbyt przyjemnych momentach w łóżku z zatkanym nosem, bólem i gorączką.

Potrzebne są witaminy, jednakowoż i inne pomoce, jak olejki konopne CBD. Witaminy są nam niebezużyteczne do życia, niemniej jednak nie potrafimy ich sami wytwarzać. Organizm musi je otrzymywać razem z pożywieniem, inaczej od tego co jemy zależeć będzie nasze zdrowie oraz życie. Wyjątkami są witamina D, która wytwarza się w naszej klarownej skórze pod wpływem słońca, i witamina K, która powstaje dzięki bakteriom żyjącym w naszych jelitach. Z beta-karotenu skonstruowany przez nas organizm umie pozyskać witaminę A, jakkolwiek konieczne jest spożywanie warzyw oraz owoców o zabarwieniu czerwonym, żółtym, pomarańczowym, czyli tych zawierających beta-karoten. Witaminy są potrzebne do współpracy z enzymami, od których zależą nasze funkcje życiowe.

Jakim sposobem widzimy, bez witamin nie da się żyć, musimy o tym nie zapominać komponując jakąkolwiek dietę. Każdy z nas ma inne zapotrzebowanie na witaminy, a ilość zależy od stworzonego przez nas sposobu życia, pracy, wieku, płci. Często mamy apetyt na coś bliżej ogólnikowego – to sygnał od organizmu, iż mu jakiegokolwiek składnika, witamin, brakuje.