Posted on: 29 kwietnia 2021 Posted by: Redakcja Comments: 0

Badania prenatalne realizowane w nowocześnie funkcjonującej placówce medycznej na terenie Poznania, czyli w Blumedica to testy wiarygodne, przeznaczone dla kobiet oczekujących dziecka. Decydować się na nie powinny zwłaszcza takie kobiety, które są w grupie ryzyka wystąpienia wad płodu. Nieinwazyjne badanie nifty poznań z krwi nie zajmuje wiele czasu. Próbki są sprawdzone w innowacyjnym laboratorium, co daje pewność skutecznie przeprowadzonego badania. Wykrywalność na poziomie większym niż 99% skłania do jego przeprowadzenia.

Badanie takie zalecone jest szczególnie dla kobiet: które mają 35 lat lub więcej, z potwierdzonymi zaburzeniami chromosomów u siebie lub w rodzinie, jak i u takich, u których pozostałe badania przesiewowe były już wykonane w pierwszym trymestrze i wykazały spore ryzyko mutacji genetycznej. NIFTY jest w stanie wykryć zaburzenia genetyczne jakie wywołane są nadmiarem lub brakiem informacji genetycznych w DNA dziecka. Częstość występowania trisomii płodu jest związana z wiekiem matki.

Z tego powodu też warto sugerować się tym czynnikiem. Na przykład, niebezpieczeństwo urodzenia dziecka z zespołem Downa rośnie etapowo, liniowo do mniej więcej trzydziestego roku życia, a później rośnie wykładniczo. Test NIFTY to aktualnie najnowocześniejsze badanie przesiewowe, jakie wykonywane jest w pierwszym trymestrze ciąży. Dostarczy znaczących wiadomości na temat dziecka. Jego wykonanie zmniejsza potrzebę wykonania badań inwazyjnych takich jak amniopunkcja.

Możliwości, jakie daje test prenatalny NIFTY Plus są nieocenione. Badanie to pozwoli wykrywać dużą gamę zaburzeń oraz wad płodu już od 10 tygodnia ciąży. Jest nad wyraz dokładne, dlatego jego wykrywalność określa się na poziomie 99%. W placówce Blumedica udostępnione są wersje: BASIC, STANDARD a także PLUS. Odróżniają się one między sobą zakresem wykrytych nieprawidłowości.

Zależnie od tego, jaka wersja jest zrobiona, na takie zaburzenia będzie wskazywać. Opisy wersji umieszczone są na stronie. Test prenatalny NIFTY doceniany jest za precyzję pomiarów a także za to, że jest kompleksowy oraz nieinwazyjny.