Posted on: 20 maja 2021 Posted by: Redakcja Comments: 0

Wyspecjalizowana implantoprotetyka stomatologiczna realizowana jest w Rodzinnym Centrum Stomatologii Citistom. Odbudowanie uzębienia na implantach pozwala na osiągnięcie stałego efektu estetycznego a także znacząco ulepsza nadwyrężoną przez stratę zębów mechanikę narządu żucia. Moment zanim będą nałożone implanty zębów to długi proces. Obejmie: wszczepienie implantu, osadzenie korony zęba, mostu albo protezy na implancie.

Kolejno ma miejsce także rekonwalescencja. Zabieg robiony jest w znieczuleniu miejscowym. Pacjenci mogą się tutaj zgłaszać zarówno z większymi ubytkami, jak i pojedynczymi. W katowickiej placówce stomatologicznej specjaliści mają wieloletnie doświadczenie i systematycznie się dokształcają.

Obszar usług związanych z implantami jest zawsze omawiany osobiście. Stomatolodzy podążają za oczekiwaniami chorych. Implantologia rozwija się w tym miejscu na wysokim poziomie. Pacjenci są informowani o tym, jak będzie przebiegało leczenie. Nie ma znaczenia, jak utrudniony jest przypadek konkretnego pacjenta, można spodziewać się, że zostanie wyleczony. Stomatolodzy z Citistom w przypadku konieczności konsultują się pomiędzy sobą, w obrębie innych specjalności, jeśli leczenie implantologiczne jest trudniejsze.

Kuracja odbywa się po wnikliwej diagnostyce. Po analizie wyników badań i wymagań chorego dentysta zaprezentuje różne rozwiązania z zakresu protetyki. Po zaakceptowaniu rozkładu leczenia i kosztów finansowych, na następnej wizycie ma miejsce implantacja. Zabieg odbywa się w sterylnych warunkach, przy pomocy specjalnych narzędzi.

Implant umieszczony jest w kości, w otworze zrobionym przy zastosowaniu kalibrowanych wierteł. Następnie jest wkręcany z odpowiednią siłą. W efekcie pozyskuje się doskonałe efekty estetyczne. Po zabiegu klient jest szczegółowo poinformowany o rekomendacjach pozabiegowych. Leczenie z zakresu implantologii w Rodzinnym Centrum Stomatologii Citistom jest dokładnie rozplanowane i stricte dostosowane do wszystkich pacjentów.