Posted on: 17 kwietnia 2021 Posted by: Redakcja Comments: 0

Zasady zgodnej higieny jamy ustnej są znane raczej wszystkim, albowiem wpajane są już od najmłodszych lat. Koncerny produkujące pasty do mycia zębów i inne gadżety do higieny jamy ustnej prześcigają się w tworzeniu kampanii reklamowych nie jedynie swoich artykułów jednakowoż także zasad dotyczących zdrowia zębów. Stomatologia jest dziedziną medycyny, w której pojawiają się jakiekolwiek odkrycia czy oryginalne rozwiązania oraz każde z nich jest niezwłoczne przekazywane społeczeństwu. I w teorii jest wszystko zrozumiałe, każdy zdaje sobie sprawę z tego co robić aby uniknąć próchnicy.

Mimo to w rzeczywistości popełniamy masę grzechów, które doprowadzają do kłopotów z zębami. Chociaż nie ulega wątpliwości, iż zęby należy myć po posiłku, wiele osób przyznaje się do tego, że myje zęby niebawem po przebudzeniu, w czasie porannej toalety. Jednak już po zjedzeniu śniadania tej czynności nie wykonują, pomimo że czyszczenie zębów ma na celu pomiędzy innymi właśnie usunięcie resztek jedzenia z jamy ustnej. Kolejnym kłopotem jest podjadanie między posiłkami oraz picie słodzonych napojów. Cukier jest najogromniejszym sprzymierzeńcem próchnicy oraz osoby, które miewają ubytki niejednokrotnie przyznają się oczywiście do tego, że uwielbiają słodycze.

Dentyści zalecają żeby, kiedy nie ma dyspozycji umycia zębów po posiłku, choćby przepłukać je płynem do jamy ustnej bądź żuć gumę bez dodatku cukru. Higiena jamy ustnej jest bardzo istotna, nie jedynie ze względu na walory estetyczne ładnego i ożywczego oddechu niemniej jednak również z uwagi na zdrowie całego organizmu.

Naturalnie podłożem dobrej higieny jest szczotkowanie zębów, najlepiej po dowolnym posiłku, niemniej jednak chociaż dwa razy na dzień, co potwierdza szabat-dent. Z czego konieczne jest mysie zębów wieczorem, przed snem. Niemniej jednak stomatologia zaleca również stosowanie innych metod wspierających czystość w ustach. To na przykład nici stomatologiczne, jakie stosuje się po szczotkowaniu i jakie całkowicie usuwają resztki pokarmu spomiędzy zębów. Nie ulega wątpliwości bowiem, że zalegające pozostałości jedzenia ulegają rozkładowi, co z kolei prowadzi do przykrego zapachu czy też innych problemów.